Péče o pleť v období roušek a respirátorů

Už rok žijeme v době, kdy se rouška či respirátor stala každodenní nedílnou součástí našich životů. 

Pod rouškou je pleť vystavena vlhkému prostředí a tím se stává živnou půdou pro mnoho mikroorganismů, které způsobují různé kožní problémy.  

Pleť je výrazně citlivější, a to vede k výskytu různých dermatitid, ekzémů, zánětům a ucpávání pórů.  

A tak pleť potřebuje o to větší pozornost a kvalitní správnou péči. 

  

 A tady je pár mých osvědčených rad jak se o pleť v této době starat 

 

  >  Pečlivě a pravidelně čistit pleť  

Vždy když přijdete domů a roušku sundáte, tak stejně jako si hned jdete umýt ruce, je potřeba myslet i na Vaši pleť. Pokud zrovna ještě nechcete “sundávat” líčení, stačí pleť osvěžit  tamponkem s dostatečným množstvím pleťového tonika. Ideální je tonikum s výtažky z bylin, které pomohou navrátit pokožce správné pH a navíc ji zklidní a osvěží.  

Večer je pak už důležité pleť celkově odlíčit. Po použití odličovače očí je velice příjemné provézt malou masáž, při které krouživými pohyby pleť namasírujete a zrelaxujete. Jak čistící masáž správně provádět a čím, najdete v mém eBooku zdarma 🙂 

Po takovéto masáži pleť opláchnete vodou a dočistíte pleťovým tonikem na Váš typ pleti a pak už je připravena na následnou další péči.  

 

    > Hydratace na maximum 

Pleť je vystavena neustálému otěru o roušku či respirátor a také velice trpí nedostatkem čerstvého vzduchu… kyslíku. 

Pro zdravý vzhled pokožky je proto důležitá optimální vlhkost, kterou dodáme v podobě intenzivních hydratačních ampulí, sér a krémů, které obsahují např. velmi populární kyselinu hyaluronovou, která proniká do nejhlubších vrstev pokožky nebo antioxidanty, které pleť chrání (nejznámější jsou vit. B5, vit. C, vit. E). Důležitou složkou jsou i látky, které pokožce navrací hydrolipidický film,  např. Ceramidy, mandlový olej.

Pravidelně 2-3x týdně aplikujeme zklidňující hydratační masku. 

U citlivé pleti po odlíčení nanášejte krémy a séra, která mají zklidňující složky, aby pleť měla úlevu a podráždění se snížilo. Nikdy pleť zbytečně nedrážděte otíráním ručníkem, ale jen lehce ručník přiložte a tím pleť osušte.

Můj tip: Po vyčištění pleti tonikem aplikujeme sérum jemným vklepáním konečky prstů a následně naneseme dostatečné množství krému a provedeme tlakovou masáž, která je velmi příjemná a pleť zklidní. Viz. Můj eBook. 

 >  Na klasický make – up raději zapomeňte 

Pokud si život bez make-upu neumíte představit, doporučuji používat lehké tónovací krémy a nebo velmi oblíbené BB krémy, které pleti dají potřebný barevný tón s lehkým krycím a hydratačním účinkem.

  

> Hloubková péče o problematickou a aknózní pleť 

 Tento typ pleti vyžaduje opravdu cílenou péči v podobě pravidelného hloubkového čištění.  

K tomu je ideální používat 1x za týden enzymatický peelingový krém, který pleť vyčistí do hloubky a šetrně odstraní přebytečný maz. 

Poté naneste masku, která má adstringentní a protizánětlivé účinky. 

Také u této pleti nesmí chybět hydratace v podobě odlehčených fluidních krémů a jako doplněk stravy doporučuji vnitřní užívání zinku. 

Nikdy na pleť nesahejte během dne a nestrhávejte stroupky a komedony rukama, protože by jste si mohly roznést infekci a pleť by se zhoršila!  

Můj tip: večer po důkladném očištění pleti a nanesení fluidu, doporučuji nanést masku s jílem jen lokálně na místa co jsou v zánětu a nechat působit přes noc. Pozor! Nanášejte jen jako takové “ťupky“, aby se pleť na ostatních partiích nepřesušovala. 

 

Vždy mít čistou roušku 

Nezapomínejte, že čistá a suchá rouška či respirátor  je naprostý základ v předcházení podráždění pleti.  


V případě dotazů a konzultace o vhodnosti typu péče pro vaši pleť, prosím neváhejte mě kontaktovat na emailu:
info@luciezavadilova.cz nebo https://luciezavadilova.cz/e-shop/
Velice ráda vám s péčí poradím 🙂
A protože krásná a zdravá pleť vychází i z vaší péče doma, napsala jsem pro vás eBook:

Vaše Lucka

                            

  

Jsem vystudovaná kosmetička s 22letou praxí v oboru a ráda vás provedu úžasným světem kosmetiky a dermatologie. Můj příběh si přečtete zde>>|